Drevkampen 2022

Drevkampen klass A   (för hundar som aldrig tidigare startat)

1. Fatous Intensive Selina Kyle               38 Ep (1+1)
äg. R.Mansén, F.Lind
2. Linemyrs Astor                                         37 Ep (1+3+3)
äg. Mattias Fritz
3. Smedkullens Fauve Princesse              37 Ep (1)
äg. Anna Karin Karlsson
4. Engsbrons Chienne                                  36 Ep (1+1) cert
äg. Fredrik Krogh
Jägardrömmens Kanelbulle                      36 Ep (1+1)
äg. Erik Palmgren
Mylord´s Jagande Julle Jupiter               36 Ep (1+1)
äg. Göran Samuelsson
Mylord´s For Yor Eyes Only                       36 Ep (1+1)
äg. Håkan Svensson
Fiskåfjällets Bezzie                                      36 Ep (1+1)
äg. Bernth Wahlqvist
5. Fiskåfjällets Burt                                      36 Ep (1+3)
äg. Anders Åkerlund
6. Brunnsängens Lyra                                   36 Ep (2+3)
äg. Nils Svensson
7. Jägardrömmens Kokosboll                    35 Ep (1+1)
äg. Stefan Holmgren
Brunnsängens Vega                                      35 Ep (1+1)
äg. Sören Gustavsson
Jägardrömmens Isberg                                35 Ep (1+1)
äg. Martin Hamn
8. Grebbas Ärki                                               34 Ep (1+1) cert
äg. Kurt Johansen
9. Storylines Pretty Ballerina                    34 Ep (1+3)
äg. Niklas Markus
Jägardrömmens Kärleksmums                  34 Ep (1+3)
äg. Ulf Sonesson
10. Skogatorpets Juno                                 33 Ep (1+2+1)
äg. Dan Ländin

Brunnsängens Lyra
Jägardrömmens Kärleksmums
Jägardrömmens Kokosboll
Fatous Intensive Selina Kyle
Smedkullens Fauve Princess
Jägardrömmens Kanelbulle
Mylord’s For your eyes only
Grebbas Ärki
Linemyrs Astor
Engsbrons Chienne
Fiskåfjällets Bezzie
Fiskåfjällets Burt
Skogatorpets Juno

Drevkampen Klass B (hundar som tidigare startat på drevprov)

1. Nimrods Virvelvind                                40 Ep (1+1 cert)
äg. Andreas Fager
2. Skogatorpets Charon                             39 Ep (1+2+1 cert)
äg. Anders Johannesson
3. Nimrods Höstflox                                    39 Ep (1+1 cert)
äg. Håkan Hemäng
4. Jägardrömmens Fanta                           38 Ep (1+1 cert)
äg, H.Gustafsson,S.Östlund
Åbackens Goldsmith                                   38 Ep (1+1 cert)
äg. Helene Käll
Nimrods Norrgårdsgosse                          38 Ep (1+1 cert)
äg. Philip Stenius
Nimrods Västebytjejen                              38 Ep (1+1 cert)
äg. Håkan Hemäng
5. Whistlewoods Merlot                            37 Ep
äg. Mats Holm
6. Blevwil Bertha                                          37 Ep
äg. R.Svensson, A.Eldh
7. Fiskåfjällets Betty                                  36 Ep
äg. Y.Grankvist, P-E Pettersson
8. Fiskarhemmets Phoenix                       36 Ep
äg. Lars-Åke Hagbardsson
9. Storylines Take A Chance On Me       36 Ep
äg. Katarina Ecklein
10. Fiskarhemmets Azacca                       34 Ep
äg. Kalle Lieszkovszki

Fiskarhemmets Azacca
Nimrods Västerbytjejen
Nimrods Virvelvind
Nimrods Höstflox
Nimrods Norrgårdsgosse
Åbackens Goldsmith
Blevwil Bertha
Skogatorpets Charon
Jägardrömmens Fanta
Whistlewood Merlot
Fiskåfjällets Betty