DREVKAMPEN 2019

KLASS A  (hundar som ej startat på drevprov tidigare)

1. Lycka Do Casal Dos Choupos                 39 p  (1+1 D-cert)   
Ägare: Mikael Aronsson Forsheda

1. Whistlewood’s Merlot                              39 p (1+1 D-cert)     
Ägare: Mats Holm Orrefors

3. Mylord’s Delikata Driva Daimstrut      37 p (1+1 D-cert)
Ägare: Sam Juteström Växjö 

4. Högmossen’s Sky                                        34 p (1+1 D-cert)     Ägare: Patrik Molin Romakloster

5. Forsgrenens Assar                                      34 p    (1+3)             
Ägare: Christina Forsgren Söråker

6. Nimrods Hässlehyttagosse                       33 p    (1+1)           
Ägare: Carl Jonas Eriksson Tjurkö

7. Fallbackskogs Fideli                                     33 p   (1+)              
Ägare: Svante Lundberg Östersund

8. Nimrods Vretagosse                                     33 p    (1+)            
Ägare: Carl Henrik Permert Norrtälje

9. Aspgläntans Boris                                          32 p   (1+1)          
Ägare: Gunnar Jönsson, Halmstad

10. Nimrods Saxtorpskillen                              32 p   (1+3)         Ägare: Mirjam Landholm Ljungskile

11. Styssbukullans Madonna                            32 p    (1+)            Ägare: Svein Nilsen Leksand

Lycka Do Casal Dos Choupos med husse Mikael Aronsson
Högmossen's Sky med husse Patrik Molin
Fallbackskogs Fideli
Nimrods Saxtorpskillen
Whistlewood's Merlot 
Mylord’s Delikata Driva Daimstrut med halvfodervärd Sam Juteström
Aspgläntans Boris med husse Gunnar Jönsson

KLASS B  (hundar som tidigare startat på drevprov)

1. Jägardrömmens Chummy                                36 poäng (1+2)
Ägare: Hans Gustafsson Bollebygd (22/10)

2. Molly                                                                       35 poäng (1+1)
Ägare: Roger Edqvist Sävar (29/10)

2. Nimrods Elda                                                        35 poäng (1+1)
Ägare: Nils Svensson Rimforsa (27/1)

2. Whistlewood’s Arran Comet                             35 poäng (1+1)
Ägare: Anders Schönborg Huskvarna (17/12)

5. Mylord’s Ragnar Rabarberpaj                          34 poäng (1+1)
Ägare: Joakim Gudmundsson Unnaryd (15/12)

5. Mylord’s Modiga Moltas Mozarella               34 poäng (1+1)
Ägare: Esbjörn Fritzell Växjö (9/11)

7. Nimrods Rapunzel                                                34 poäng (1+3)
Ägare: Håkan Hemäng Brokind (17/1)

8. Morgan du domaine d’asgard                           33 poäng (1+2)
Ägare: Fredrik Augustsson Vetlanda (8/1)

9. Grebbas Risto                                                        33 poäng (2+)
Ägare: Kurt Johansen

10. Kiwi                                                                            31 poäng (1+1) Ägare: Suzanne Östlund Hans Gustafsson

10. Mylord’s Charmiga Camilla Camembert      31 poäng (1+1)
Ägare: Anneli Kling Braås

Jägardrömmens Chummy
Nimrods Elda med husse Nils Svensson
Mylord’s Ragnar Rabarberpaj med husse Joakim Gudmundsson
Morgon du Domaine d'Asgard
Kiwi
Molly
Whistlewood’s Arran Comet
Mylord’s Modiga Moltaz Mozzarella
Nimrods Rapunzel med husse Håkan Hemäng
Grebbas Risto
Mylord´s Charmiga Camilla Camembert